O mnie

Witam na nowej odsłonie mojego bloga. Ponieważ zacząłem działać głównie w filmie, postanowiłem utworzyć nowy blog, który posłuży mi do publikowania swoich przemyśleń a także nagrań video i zaproszeń na wydarzenia, które będę filmować oraz do promocji mojej wystawy „…NAD JEZIORA”. Ale tu nie o tym…

Nazywam się Paweł Stanisław Dąbrowski, mam 24 lata. Od urodzenia mieszkam w pięknym mieście nad Narwią, wg aktualnego podziału administracyjnego Polski jest to Podlasie, jednakże historycznie jest to Mazowsze, z którym de facto bardziej się utożsamiam. Moje ulubione miejsca na tej Ziemi, to warszawska Praga Północ, Wysokie Mazowieckie i Giżycko. Z zawodu jestem Technikiem Informatykiem, ale nie pracuję w zawodzie (skończyłem Technikum Informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży). Obecnie studiuję Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży (w przyszłości postaram się o studia na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie). Od 21.10.2009 byłem w harcerstwie, w 59 Drużynie Harcerskiej Ptaki Ptakom. Od wstąpienia do drużyny nie opuszczam takich akcji, jak: WOŚP, Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne, zbiórki żywności (Bank Żywności w Suwałkach), kwesty Dzieła Nowego Tysiąclecia i inne. Z drużyny odszedłem 02.09.2014, ale Harcerzem się jest całe życie.

Przez kilka lat zajmowałem się dziennikarstwem obywatelskim, pisałem do Portali Wiadomosci24.pl, Kontakt24.tvn.pl, MyLomza.pl oraz do nieistniejących już portali HaloLomza.pl, Student.Lomza.pl, GazetaWirtualna.pl, Interia360.pl. Od czerwca 2016 roku uczyłem się fotografii od Pana Iwo Świątkowskiego, założyciela i kierownika Galerii Kreatywnej w Łomży, który jest fotografem, fotografikiem i plakacistą. W maju postanowiłem jednak pójść w stronę filmu. Na razie filmuję wydarzenia, które odbywają się w Łomży oraz koncerty Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowiacy. W planach mam przygotowanie videoprzewodnika po Łomży, Warszawie oraz filmu dokumentalnego o Zespole Mazowiacy wraz z Marcinem Świątkowskim. Na początku grudnia 2016 roku moje 2. zdjęcia zostały przedstawione na wystawie zbiorowej Wolontariusz? Tak to ja! w Domu Studenta RUBIKON. Była to wystawa finalistów konkursu o tej samej nazwie. Moje prace zajęły tam zaszczytne, 1 miejsce.

W między czasie działałem w takich organizacjach, jak (kolejność losowa):

  • Fundacja DR OTIS
  • Stowarzyszenie Świat Akordeonu
  • Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  • Łomżyńskie Stowarzyszenie Zdrowie i Trzeźwość
  • Stowarzyszenie Wodniaków Śródlądowych PORT
  • Klub Carpe Diem, JA I TY Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych
  • ZHP (Chorągiew Białostocka, hufce: Kolno i Łomża, 59 DH Ptaki Ptakom)
  • Caritas Diecezji Łomżyńskiej – Wolontariat w Centrum Rehabilitacji im. św. Rocha
  • Parafia Rzymskokatolicka pw. NMP w Łomży, Bracia Mniejsi Kapucyni – ministrant

Sprawuję techniczną opiekę nad stronami: